Správa a údržba silnic Slovácka, s. r. o.
kontakty

Leden prověřil operativnost ošetření vozovek

Leden prověřil operativnost ošetření vozovek

(Uherské Hradiště, 14.2.2022)

Proměnlivé počasí v lednu prověřilo dispečery a řidiče zimní údržby SÚS Slovácka při zásazích nejen v ranních hodinách, kdy hrozilo namrzání vozovek a spad nové sněhové pokrývky. Podobnou situaci vyžadující operativní reakci zaznamenali často i přes den. Zimní údržbu také často komplikoval silný nárazový vítr, s jehož následky a likvidací polomů musely pomáhat také složky Integrovaného záchranného systému. Ve vyšších polohách se také tvořily sněhové závěje. Tady pomáhaly traktory s radlicemi, které jsou nedílnou součástí údržby při větším sněžení.  

„Celkově jsme ale období od nového roku zvládli dobře, byť nám počasí někdy připravilo překvapení, ale naši dispečeři i řidiči na něj dokázali dobře reagovat. Také technika letos funguje stoprocentně i v plném nasazení, což nám usnadňuje práci,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Kalamitní dny prozatím silničáře na Uherskohradišťsku v této sezoně nepotkaly a dle předpovědi počasí na nejbližší dobu ani nepotkají, protože očekávané teploty jsou nad únorovým průměrem.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout