Správa a údržba silnic Slovácka, s. r. o.
kontakty

Silničáři ze Slovácka za sebou mají první týden zásahů letošní zimy

Silničáři ze Slovácka za sebou mají první týden zásahů letošní zimy

(Uherské Hradiště, 6. 12. 2021)

První týden a zejména první dva víkendy intenzivnější zimní údržby za sebou mají pracovníci SÚS Slovácka. Úvodním zásahovým dnem letošní zimy byl pátek 26. listopadu, kdy se naplnila předpověď o spadu mokrého sněhu ve Zlínském kraji. To sypače musely jako první vyrazit na silnici I. třídy do Buchlovských kopců, kde začalo sněžit, teplota pomalu klesala a sníh se začínal držet na vozovce. V průběhu odpoledne pak vyjížděly další sypače na silnici I/54 Slavkov - Strání, I/55 Otrokovice - Staré Město, kde byla situace podobná. V odpoledních hodinách se přidávaly další posypové vozy, které udržovaly silniční síť krajských silnic II. a III. třídy.

„Celkem jsme ten den nasadili jedenáct sypačů, zásah jsme ukončovali po půlnoci. Hned v návaznosti byly v sobotu ráno mezi třetí a čtvrtou hodinou sypače vyslány znovu do akce. Hrozilo namrzání vozovek po spadu mokrého sněhu a při klesajících teplotách. Znovu byla projeta a ošetřena většina silnic v naší správě. Dispečerské pracoviště v Uherském Brodě a Uherském Hradišti máme v provozu již od 1. listopadu, stejně tak jsme měli v pohotovosti sypače, byli jsme tedy připraveni,“ uvedl jednatel SÚS Slovácko Michal Hanačík.

Podobná situace pak byla i první prosincový víkend, kdy na mnoha místech opět sněžilo a teploty se pohybovaly kolem bodu mrazu. Zima na silnicích a při jejich údržbě tak naplno začala. „Děkuji našim pracovníkům i drtivé většině ukázněných řidičů za to, že můžeme říct: začátek zimy jsme zvládli,“ uzavřel Michal Hanačík.

 

Souhrn údržby za listopad:
Silnice I.třídy
Chemicky ošetřené: 1060 km, chemicky ošetřené s pluhováním: 420 km, spotřeba soli: 120 tun.
Silnice II. a III. třídy:
Chemicky ošetřené: 1250 km, chemicky ošetřené s pluhováním: 200 km, inertně ošetřené: 535 km, inertně ošetřené s pluhováním: 170 km, spotřeba soli: 103 tun, spotřeba drtě: 140 tun.
 

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout