Správa a údržba silnic Slovácka, s. r. o.
kontakty

Posyp se kupovat nemusel, organizaci zimní údržby ale ovlivní koronavirus

Posyp se kupovat nemusel, organizaci zimní údržby ale ovlivní koronavirus

(Uherské Hradiště, 2.11.2020)

Na začátek zimní údržby se intenzivně připravují i silničáři Správy a údržby silnic Slovácka. Operační plány zimní údržby již mají schváleny, posypový materiál i mechanismy připraveny. Zimní údržbu ovlivní i nutnost přijímat opatření proti nemoci covid – 19 tak, aby zůstala zachována akceschopnost týmu dispečerů i řidičů.

„S ohledem na loňskou mírnou zimu a obrovské úspory posypového materiálu jsme letos prakticky nemuseli dokupovat. V současné době máme na skladech 4040 tun posypové soli a 2525 tun posypové drti, dokoupili jsme pouze 572 tun soli,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík. Společnost postupně přestrojuje stávající mechanismy na zimu a dokoupila také nový traktorový sypač.

Opatření proti šíření koronaviru se pak dotkne samotné organizace práce.  „Princip spočívá v osobním nekontaktování dispečerů středisek Uherské Hradiště a Uherský Brod, dále maximálního omezení osobního kontaktu řidičů a dispečerů a možnost výjezdů řidičů sypačů z domácí pohotovosti. V záloze máme také možnost přijetí cizích řidičů na dohodu,“ uvedl Hanačík.

Všechny řidiče vyzýváme k přizpůsobení jízdy a větší opatrnosti v obdobích nepříznivých zimních podmínek a přejeme šťastný dojezd do cíle cesty.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout