kontakty

Letní měsíce přinesly vyšší tržby z realizace stavebních zakázek

Letní měsíce přinesly vyšší tržby z realizace stavebních zakázek

(Uherské Hradiště, 2.11.2020)

Letní měsíce a začátek podzimu bylo obdobím, kdy SÚS Slovácka posílila své hospodaření tržbami ze stavebních zakázek. Po mírné zimě a jarní menší poptávce způsobené koronavirovou pandemií se zájem o dodávku dopravních staveb zvedl, a bylo tak možno realizovat zajímavé zakázky pro města, obce i soukromé subjekty.

„Léto i probíhající podzim je pro nás z hlediska tržeb z tohoto segmentu na velmi dobré úrovni, což nás samozřejmě po komplikovanějším začátku roku těší. Dodali jsme i větší a zajímavé zakázky, což pro nás bude další dobrou referencí pro budoucí období,“ hodnotil jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Největší stavební dodávkou roku 2020 byly opravy místních komunikací v nemocnici v Kroměříži, celková výše zakázky přesáhla částku 3,5 milionu korun.

Dále společnost realizovala například opravu místní komunikace v obci Kněžpole za zhruba milion korun, opravy místních komunikací v Pitíně za téměř 1,8 milionu korun nebo stejný typ prací za více než 1,2 milionu korun pro město Strážnice, kde budou práce probíhat až do listopadu. V obci Březová pak byla opravena místní komunikace za 1,7 milionu korun, Ve Zlámanci se pak dokončuje oprava silnice za více než milion korun.

Důležité byly také realizace pro soukromý sektor. Pro společnost Gretes šlo o opravu zpevněných ploch v jejích areálech na Salaši a v Kudlovicích za zhruba 600 tisíc korun, pro společnost Hamé byly opravovány zpevněné plochy v provozech v Kunovicích, Babicích a Podivíně, to vše zhruba za 850 tisíc korun. Vysprávky účelových komunikací masny v Hodoníně pak měly hodnotu přes 900 tisíc korun.

Realizovány byly také dodávky na větších akcích státních nebo krajských zadavatelů. Pro Ředitelství silnic a dálnic ČR se při výstavbě průtahu Blatnicí realizovala oprava objízdné trasy za více než 1,5 milionu korun. Na souvisejících akcích pak byly realizovány práce za 600 tisíc korun i pro SÚS Jihomoravského kraje, ty skončí až v listopadu. Pro ŘSD byly také realizovány opravy svodidel po mimořádných událostech a dopravních nehodách za zhruba 2 miliony korun. Ředitelství silnic Zlínského kraje si objednalo opravy pěti propustků a za necelý milion korun a výměnu zábradlí v obci Stupava za více než 600 tisíc korun.

„Stavební sezona nám bude končit v závěru listopadu, do té doby předáme všechny rozpracované zakázky. Výnosy nám v porovnání s loňskem mírně poklesnou, ale díky efektivitě zachováme rentabilitu,“ uvedl Michal Hanačík.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout