Správa a údržba silnic Slovácka, s. r. o.
kontakty

Zimní údržba je minimální, dělat se mohou jiné druhy prací

Zimní údržba je minimální, dělat se mohou jiné druhy prací

(Uherské Hradiště, 14. 2. 2020)

Teplý průběh zimy s velmi podprůměrnými sněhovými srážkami znamená pro SÚS Slovácka malý objem zimní údržby a možnost věnovat se jiným činnostem. Provádí se práce, které jsou obvykle těmi na jarní a letní sezonu, jde o ořez dřevin, opravy dopravního značení, čištění směrových sloupků, příkop, vpustí a propustků, sběr odpadků a montáž svodidel. V případě příznivého počasí jsou také realizovány menší stavební zakázky pro soukromé subjekty.

"Tato situace pro nás, ale není ideální. V první řadě máme propad v tržbách a nevyužíváme efektivně techniku přestavěnou na zimu ani nakoupené posypové materiály. Náhradními pracemi část výpadku dokážeme nahradit, ale je to skutečně jen malá část. Navíc musíme občas dokonce přestrojovat mechanismy ze zimní varianty, a to zabere zbytečný čas," uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Společnosti se podaří propad v tržbách dorovnat v průběhu jara a léta, protože největším zákazníkům, kterými jsou Ředitelství silnic Zlínského kraje a státní Ředitelství silnic a dálnic, zbydou ze zimy peníze, které budou moci investovat do oprav a úprav komunikací v jarních a letních měsících. "To pro nás ale znamená, že výkony nemáme rovnoměrně rozloženy. Po spíše volnější zimě pak přijde obrovský tlak na realizaci zakázek a my budeme bojovat s kapacitami. Musíme se na to ale připravit a zvládnout to," uvedl Hanačík.

SÚS Slovácka jen pro představu za stejné období loňské zimní údržby, tedy do konce ledna, utržila více než 29 milionů korun, za letošní zimu je to ve stejném období jen zhruba 14 milionů korun. A třeba soli se vloni spotřebovalo asi 3,5 tisíce tun, letos ani ne 1 tisíc tun.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout