Správa a údržba silnic Slovácka, s. r. o.
kontakty

Zimní údržbu komunikací bude na Uherskohradišťsku zajišťovat téměř 80 silničářů

Zimní údržbu komunikací bude na Uherskohradišťsku zajišťovat téměř 80 silničářů

(Uherské Hradiště, 9. 12. 2019)

Na přicházející zimu je Správa a údržba silnic Slovácka připravena. V jejích dvou střediscích, Uherském Hradišti a Uherském Brodě, bude zimní údržbu zajišťovat téměř 80 pracovníků. Těm bude k dispozici zhruba 45 kusů různé techniky. Jde o sypače, traktory, nakladače a sněhovou frézu. Společnost na podzim zakoupila také jeden nový sypač včetně radlice a nakladač. Navezeny byly rovněž posypové materiály. K využití je připraveno téměř 5 tisíc tun soli a 2,5 tisíce tun kamenné drti.
„Udělali jsme vše proto, abychom na zimní období byli maximálně připraveni z hlediska lidských i strojních kapacit. Stále však ještě hledáme řidiče,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.
Specifikem posledních zim, které silničářům ztěžovalo údržbu, byly spady mokrého těžkého sněhu, déšť, který při dopadu na zmrzlý povrch vytváří ledovku, i rychlé střídání chladného a teplého počasí. Jedním z nejtěžších a nejproblematičtějších úseků z hlediska zimní údržby je pro slovácké silničáře úsek komunikace I/50 z Uherského Brodu do Starého Hrozenkova.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout