kontakty

Rok 2023 byl pro SÚS Slovácka z hlediska výnosů opět rekordní

Rok 2023 byl pro SÚS Slovácka z hlediska výnosů opět rekordní

(Uherské Hradiště, 29.5.2024)

Nejvyšší obrat za svou historii, zhruba 165,5 milionu korun, zaznamenala za rok 2023 SÚS Slovácka a o více jak 12 milionů tak překonala rekord z přechozího roku 2022. Výrazný podíl na tom měly především zakázky od Ředitelství silnic Zlínského kraje, které do zlepšení kvality silnic II. a III. třídy významně investovaly, šlo o téměř 106 milionů korun. Také proto zhruba o třetinu poklesl objem prací pro města, obce a soukromé firmy, a to na částku 26 milionů korun, důvodem však byly právě kapacity společnosti, nikoliv nedostatek poptávky. Výrazně rostla produktivita práce, přidaná hodnota a snižovaly se také náklady, to vedlo k velmi dobrému zisku před zdaněním a o téměř 9 procent mohly být také zvýšeny mzdy celkem šedesátipěti pracovníkům.

„Opět za sebou máme velmi dobrý rok z hlediska obratu i ziskovosti, ta nám sice mírně poklesla, ale to bylo dáno tím, že v roce 2022 jsme mimořádně utržili 15 milionů korun za prodej budovy, kterou jsme v souvislosti s rekonstrukcí našeho areálu v Uherském Brodě přestali potřebovat. Právě dokončení modernizace tohoto střediska včetně nového skladu soli a solanky považuji za jeden z největších úspěchů loňského roku. A velmi mě potěšil výrazný růst produktivity naší práce, za což chci našim zaměstnancům poděkovat,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Největšími zákazníky společnosti jsou i nadále Ředitelství silnic Zlínského kraje, pro které realizovala údržbu a opravy krajských komunikací za zmíněných 106,5 milionu korun, což je zhruba o 45 milionů více než v roce 2022. Dále Ředitelství silnic a dálnic ČR, kde byly odvedeny práce za zhruba 24 milionů korun. Města, obce, firmy a soukromé subjekty si u SÚS Slovácka objednaly opravy a investiční akce za 26 milionu korun, a to převážně v regionu Slovácka. Tady se komunikace se opravovaly nebo stavěly třeba ve Velké nad Veličkou, Ostrožské Lhotě, Stupavě, Bílovicích, Strání, Ratíškovicích, Salaši, Strážnici nebo Hluku. U soukromníků to byly například komunikace v areálu Jarošovského pivovaru.

 

Více informací ve Výroční zprávě společnosti, která je již zveřejněna v Obchodním rejstříku (https://or.justice.cz).

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout