kontakty

SÚS Slovácka bude mít další dvě tatrovky kompletované žáky krajských učilišť

SÚS Slovácka bude mít další dvě tatrovky kompletované žáky krajských učilišť

(Uherské Hradiště, 16.5.2024)

Další dvě nákladní auta Tatra Phoenix T 158, jedno ve variantě 4x4 a druhé 6x6 sestavené žáky oboru automechanik krajské střední školy již brzy zaparkují v garážích SÚS Slovácka. Doplní tak dvě vozidla, která stejným způsobem společnost pořídila v loňském roce. SÚS obě auta slavnostně převzala v úterý 7. května a následně na ně budou odbornou firmou dodělány potřebné nástavby. Půjde o zimní sypač SYKO 5H a SYKO 8H s kapacitami nástavby 5 a 8 metrů krychlových posypových směsí a letní korby, které budou určeny na převoz obalované směsi (asfaltu), případně ostatních materiálů. Při zimní údržbě budou tatrovky určeny primárně na silnice I. třídy.

„Jedno auto se skládalo v dílnách Tatry v Otrokovicích žáky SOŠ Otrokovice, na pravidelnou kontrolu sem jezdili technici výrobce. Varianta 6x6 byla kompletována přímo v zákaznickém centru automobilky v Kopřivnici, tu měla na starosti další skupina žáků ze stejné školy. Zejména varianta 6x6 byla pro žáky technickou premiérou a sestavili ji za jeden týden, kdy s maximálním úsilím pracovali až do večera.“, uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík, který propojení společnosti se školní praxí velmi ocenil. „I druhý rok ukázal, že tento projekt velmi dobře funguje a školy na něj mohou být právem hrdé.“

Jak to v praxi funguje? Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS dodá do školních dílen „stavebnici“ nákladního automobilu. Učni z oboru automechanik všechny díly následně skládají dohromady. To vše pod dohledem odborníků z automobilky a po předchozím školení přímo v „tatrovácké“ servisní škole. Kompletace varianty 6x6 v Kopřivnici tak byla letošní novinkou.

Propojení krajských firem se zřizovanými školami oceňují i představitelé Zlínského kraje. „V rámci projektu získají žáci reálné zkušenosti a naši silničáři zároveň obnoví a doplní vozový park moderní technikou. Je to ukázkový případ skvělé spolupráce krajských institucí,“ uvedl Radek Doležel, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout