kontakty

Slováčtí silničáři o víkendu vyrazili na první zimní údržbu

Slováčtí silničáři o víkendu vyrazili na první zimní údržbu

(Uherské Hradiště, 29.11.2023)

První výjezdy letošní zimy absolvovali silničáři z SÚS Slovácka o víkendu 25. a 26. listopadu 2023. S ohledem na příchod zimního počasí s mrazy a mírným sněžením bylo potřeba silnice, zejména ty ve vyšších polohách uherskohradišťského okresu, preventivně chemicky ošetřit, a to kvůli riziku námrazy a případným zbytkům uježděného sněhu. Technika byla v terénu celý víkend a je tomu tak i na začátku týdne.

„První opravdu zimní dny prověřily naši připravenost na toto období a údržba probíhala celkově bez komplikací. Zvýšenou pozornost jsme věnovali především vyšším oblastem našeho regionu, jakou jsou Buchlovské hory nebo Bílé Karpaty a silniční spojení na Slovensko. S ohledem na to, že sněžení bylo spíše lokální a proměnlivé intenzity, vozovky jsme ošetřili solí, solankou a inertním materiálem, při spadu sněhu bylo přistoupeno i k pluhování,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Silničáři za víkend najezdili v terénu na silnicích I. třídy zhruba 1000 kilometrů a spotřebovali 70 tun soli a 20 tisíc litrů solanky. Zároveň bylo ošetřeno přibližně 1800 km silnic II. a III. třídy.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout