kontakty

Slováčtí silničáři mají plné sklady a na zimou jsou připraveni

Slováčtí silničáři mají plné sklady a na zimou jsou připraveni

(Uherské Hradiště, 15.11.2023)

S novým zázemím střediska v Uherském Brodě, sklady naplněnými solí a dalšími posypovými materiály i přichystanými mechanismy očekávají silničáři SÚS Slovácka skutečný začátek letošní zimy. Operační plán zimní údržby mají dávno schválen, teplé počasí letošního podzimu využívají k dokončení stavebních zakázek i k údržbě okolí komunikací. Ve svém areálu v Uherském Hradišti a novém skladu v Uherském Brodě mají navezeno skoro 6 tisíc tun soli a naskladněny jsou i téměř 3 tisíce tun inertních posypových materiálů.

„Na zimu máme vše připraveno, zbývá už navést posledních 500 tun soli do Uherského Brodu a zásoby budou kompletní. Vozidla a mechanismy postupně přestrojujeme na zimu, nyní máme připraveny počty podle požadavků Ředitelství silni Zlínského kraje, postupně v návaznosti na počasí a požadavky přestrojíme vše,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Silničáři aktuálně rozmísťují také bariéry proti navátému sněhu a sněhové tyče ve vyšších oblastech regionu pro lepší orientaci při vyšší sněhové pokrývce. Zároveň dokončili strojní sečení kolem komunikací, realizují poslední vysprávky povrchů a v některých úsecích dodělávají krajnice cest. K závěru se chýlí také letní stavební činnost, zbývají dokončit místní komunikace v Ostrožské Lhotě, Medlovicích a Slavkově.

„Před letošní zimou je potěšitelné, že kromě dostatku zásob a mechanismů jsme také personálně dobře zajištěni. Máme dostatek řidičů i pracovníků na nakládku materiálů,“ uvedl Michal Hanačík.

 

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout