kontakty

Slováčtí silničáři budou používat Tatrovky sestavené krajskými učni

(Uherské Hradiště, 25.5.2023)

Vozový park SÚS Slovácka se již brzy rozšíří o dvě vozidla Tatra Phoenix T 158, která v rámci projektu „Tatra do škol“ sestavují z dodaných dílů a v rámci své odborné praxe

učni oboru automechanik ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky a Střední průmyslové školy Otrokovice. Nové tatrovky budou s nástavbami sloužit pro zimní i letní údržbu. Slavnostně předány budou na konci června přímo u výrobce, kam budou po složení ve školách dodány na oživení a výstupní kontrolu. Následně proběhne finální montáž nástaveb u specializovaného dodavatele a vozidla se začnou používat.

„Auta bude možno vidět od října na silnicích v okrese Uherské Hradiště. V letním období jako kropicí vůz a v zimě jako sypač. Žáci škol si pak budou moci říct: toto auto jsem skládal já. Věřím, že na to budou právem hrdí. Pro nás je to zase zajímavá forma pořízení nového mechanismu. Jde o projekt, který díky školám i výrobci velmi dobře funguje,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík. Právě proto společnost v roce 2024 nakoupí v rámci projektu další dvě vozidla, a to Tatry 4x4 a 6x6.

Jak to v praxi funguje? Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS dodá do školních dílen „stavebnici“ nákladního automobilu. Učni z oboru automechanik jej následně skládají dohromady. To vše pod dohledem odborníků z automobilky a po předchozím školení přímo v „tatrovácké“ servisní škole.

Propojení svých firem s krajskými školami oceňují i představitelé Zlínského kraje. „Velmi mě těší, že se do této akce zapojily i školy z našeho kraje. Je to jednak velká příležitost pro mladé budoucí automechaniky vyzkoušet si něco nového a výsledek jejich práce navíc najde praktické uplatnění při údržbě silnic v našem regionu,“ uvedl Radek Doležel, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu.

Podobné projekty mají pomoci udržet atraktivitu tradičních učňovských oborů. „Velmi si cením firem, které takto úzce spolupracují se školami. Pokud chceme udržet zájem o učňovské obory, musíme ukázat, že jsou to obory atraktivní a propojené s praxí. Tohle je ta nejlepší cesta," řekla krajská radní pro školství Zuzana Fišerová.

 

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout