kontakty

Začátek února vyžadoval intenzivní údržbu silnic

Začátek února vyžadoval intenzivní údržbu silnic

(Uherské Hradiště, 13.2.2023)

Husté sněžení, silné mrazy a vítr. To bylo počasí, s nímž se v prvním únorovém týdnu potýkali silničáři v celém regionu, včetně těch na Uherskohradišťsku. SÚS Slovácka byla kompletně v pohotovosti a v některých dnech měla v terénu prakticky veškerou techniku.

Silnice první dny v únoru (zejména v pátek 3. a sobotu 4. února) udržovali prakticky nepřetržitě s většinou strojů. Za prvních sedm dní najezdili téměř 9.500 kilometrů „Komunikace jsme při intenzivním sněžení i velkých mrazech udrželi sjízdné a ošetřené. Složitější situace byla tradičně v horských oblastech, ale i tady naši pracovníci vše zvládli,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Na silnicích II. a III. třídy najezdili slováčtí silničáři 7,7 tisíce kilometrů a ošetřili celkem 4,6 tisíce kilometrů vozovek, z toho téměř čtvrtinu i pluhováním. Na silnicích I. třídy najezdili 2,9 tisíce kilometrů a ošetřili celkem 2,2 tisíce kilometrů, pluhování museli použít na 20 procentech vozovek. Spotřebovali 385 tun soli a 280 tun inertních posypových materiálů.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout