kontakty

Třetí prosincový týden síly silničářů opravdu prověřil

Třetí prosincový týden síly silničářů opravdu prověřil

(Uherské Hradiště, 20.12.2022)

Husté sněžení, které v celém regionu začalo v neděli 11. prosince a pokračovalo další dny, dokonale prověřilo připravenost silničářů z SÚS Slovácka na letošní zimu. V terénu byli od nedělního poledne prakticky nepřetržitě sedm dnů a za třetí prosincový týden ošetřili přes 18 tisíc kilometrů vozovek všech tříd.

„Byl to náročný týden, který ale ukázal, že jsme na zimu byli připraveni. Komunikace jsme udrželi sjízdné a ošetřené. Složitější situace byla tradičně v horských oblastech, především v Buchlovských horách, Starém Hrozenkově, Mikulčině vrchu nebo Lopeníku,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík.

Na silnicích II. a III. třídy najezdili slováčtí silničáři 17 tisíc kilometrů a ošetřili celkem 12,5 tisíce kilometrů vozovek, z toho téměř čtvrtinu i pluhováním. Na silnicích I. třídy najezdili 7,5 tisíce kilometrů a ošetřili celkem 5,8 tisíce kilometrů, pluhování museli použít na dvou třetinách. Spotřebovali 1100 tun soli a 700 tun inertních posypových materiálů.

„Chtěl bych poděkovat i řidičům, že nás respektovali a až na výjimky některých kamionů nezpůsobovali zbytečné problémy svou neukázněností. Také naše technika první zkoušku zvládla bez poruch a nutnosti oprav a poděkování patří také našim řidičům, bez nichž by to nešlo,“ řekl Michal Hanačík.

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout