kontakty

Posypové materiály nakoupeny, silničáři na Slovácku už mají i první výjezdy

Posypové materiály nakoupeny, silničáři na Slovácku už mají i první výjezdy

(Uherské Hradiště, 9.12.2022)

Především nákupem většího množství posypové soli a drti se na začátek zimní údržby připravili silničáři Správy a údržby silnic Slovácka. Své mechanismy již mají přestrojeny z podstatné části na zimu a mají také schválen Operační plány zimní údržby. Dle něho již v posledních dnech absolvovali první výjezdy, úvodní se uskutečnil 20. listopadu do Buchlovských hor.

„Letos pro nás bylo zásadní předzásobit se posypovými materiály včas. Byl problém je nakoupit, zejména drtí byl na trhu nedostatek, takže jsme udělali větší rezervy, abychom se chránili i proti cenovým výkyvům. U soli máme rezervu poměrně velkou, u drtě se nám to podařilo také, i když ne v takové míře,“ uvedl jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík. Společnost má ve skladech 5,8 tisíce tun soli a přes 3 tisíce tun drti.

SÚS Slovácka v minulý týden udržovala silnice především v Buchlovských horách, v Osvětimanech, Ořechově na Uherskohradišťsku a také komunikace na Uherskobrodsku, a to zejména St. Hrozenkov, Mikulčin Vrch, Lopeník a Strání, technika najezdila 650 kilometrů. Tento týden v úterý již silničáři vyrazili při změně z dešťových přeháněk na sněhové do Buchlovských hor a následně udržovali většinu území Uherskobrodska, ošetřeno bylo přes 500 kilometrů silnic. Všichni jsou připraveni i na chladnou předpověď a sněžení závěru druhého prosincového týdne.

Teplý podzim však nahrál také tomu, že firma dokončila řadu stavebních zakázek, kterých bylo v letošním létě velké množství a dokázala tak splnit závazky ke svým zákazníkům. „Poptávka měst, obcí i firem byla velká, snažili jsme se však všem vyhovět, a i díky počasí se to dařilo. Již nám zbývají jen drobnosti,“ řekl Michal Hanačík.

 

Volné pracovní pozice

Pro naše středisko Jarošov a Uherský Brod přijmeme zaměstnance na pozice:

 

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout